Wij Nederlanders fietsen wat af. Het aantal fietsen in Nederland is in 2021 gestegen tot boven de 23 miljoen. Er zijn in Nederland m.a.w. dus meer fietsen dan inwoners. Zelf zit ik nog dik boven dit gemiddelde, met twee racefietsen, een MTB en een stadsfiets. Maar ja, het onderhoud van mijn fietsenverzameling laat nog al wel eens te wensen over.
Zelf schoonmaken van racefiets en mountainbike
Na iedere rit je fiets even schoonmaken kost weinig moeite. Je racefiets of MTB blijft soepel rijden, de slijtage is minder en je fiets blijft er goed uitzien. Bovendien is het stuk veiliger fietsen op een betrouwbare fiets. Wacht niet te lang met het schoonmaken, omdat opgedroogd vuil een stuk moeilijker te verwijderen is. Dit geldt zeker voor mountainbikes, waar je toch vaak meer zand tussen je draaiende onderdelen krijgt. Het beste kan je na elke twee, drie ritten de fietsketting even met een doek na lopen. Veeg met een doek het vuil voorzichtig van de ketting. Zorg er wel voor dat je het vuil niet tussen de schakels wrijft.
Het gebruik van een hogedrukspuit is uit den boze is: een hogedrukspuit is absoluut niet goed voor het schoonmaken van een racefiets of mountainbike. De hoge druk zorgt er namelijk voor dat het water in het frame van de fiets wordt gespoten en dat zorgt voor roestvorming. Daarbij zorgt de waterspuit ervoor dat de olie van de onderdelen wordt afgespoten.
Is de fiets erg vies, dan is het aan te raden om het achterwiel te verwijderen. Dit is de enige manier om volledige toegang te krijgen tot de ketting, derailleur en tandwielen. Tijdens de wintermaanden is dit belang nóg groter, omdat de wegen dan meestal net iets vuiler zijn en bestrooid kunnen zijn met zout. Gebruik bij het verwijderen van het achterwiel een kettinghouder om spanning op de ketting te houden. Je gaat alsvolgt te werk:
– Plaats de ketting op het kleinste achtertandwiel.
– Draai de snelspanners los en ontkoppel de remmen, zodat het wiel uit de fiets kan worden genomen.
– Verwijder het wiel door met een hand het frame vast te houden en met de andere hand het wiel uit het frame te trekken.
Professioneel schoonmaken door Cycleaning
Ik haalde mijn racefiets onlangs weer uit de winterstalling. Paar druppeltjes olie op de ketting en gaan! De vochtige winter had mijn fiets geen goed gedaan; ik hoorde een vreemde tik bij het ronddraaien van de pedalen. Een krakend geluid bij de ketting zorgde voor nog meer ergenis. Eenmaal thuis zag ik dat er een hoop vuil tussen mijn ketting en derailleur zat. Bah, dat wordt deze hele fiets uit elkaar halen voor een grote schoonmaakbeurt. Dat moet toch anders kunnen? Er zullen toch bedrijven zijn die gespecialiseerd zijn in het schoonmaken van racefietsen en mountainbikes? Via Google kwam ik al snel terecht bij Cycleaning in Goirle.
Cycleaning is opgericht door Chris Vermeer, zelf actief fietser. Hij ervaarde zelf dat er iets ontbreekt in het aanbod van de reguliere tweewielerspeciaalzaken. Je kunt er terecht voor een nieuwe fiets en als er iets kapot is wordt het gerepareerd. Maar waar kan je terecht als je je fiets een grondig wilt laten reinigeren? Zeker aaangezien je zelf niet altijd tijd of zin hebt en misschien de plaats, spullen of know-how mist om goed schoon te maken.
Chris sprong in dit gat in de fietsmarkt en begon zijn bedrijf Cycleaning. Bij Cycleaning krijg je racefiets, mountainbike of e-bike een verantwoorde schoonmaakbeurt. Daarbovenop krijg je een advies over de technische staat van je fiets. Je kunt kiezen uit drie behandelingen: ‘Vuelta’ á €25 (wassen & drogen), ‘Giro’ á €35 (wassen, ontvetten, drogen & smeren) en ‘Tour’ á €45 (wassen, ontvetten, drogen, smeren & waxen- hiermee is Chris zo’n 90 minuten bezig).
Cycleaning werkt samen met Cyclon, dat al 35 jaar producten maakt voor het schoonmaken, smeren, beschermen en onderhouden van racefietsen, mountainbikes en e-bikes. Producten die niet alleen gebruikt worden door de mecaniciens van Roompot Cyclingteam en SEG Racing Academy maar ook al jaren de favoriet zijn van velen tweewielerzaken en hobbyisten!
Afspraak maken bij Cycleaning
Wil je zelf ook jouw racefiets, mountainbike of e-bike er weer als nieuw uitlaten zien? Bij Cycleaning wordt je fiets in een professionele wasplaats gepoetst en verzorgd. Voor als je zelf de tijd, ruimte gereedschap of kennis niet hebt, ben je bij Cycleaning aan het juiste adres!
Foto’s voor en na een schoonmaakbeurt bij Cycleaning, zie het verschil!
Een carwash maar dan voor je fiets. Dat is het resultaat van Cycleaning!
Cycleaning ligt in het zuiden van Goirle. Cycleaning betrekt een deel van het gloednieuwe pand van Keros Cleaning. Daardoor staan alle moderne faciliteiten voor het grondig schoonmaken van jouw racefiets, mountainbike of e-bike. Bijvoorbeeld het milieuvriendelijk afvoeren van afvalwater – iets waar je thuis wellicht niet over nadenkt. Zo draag je dus ook nog eens je steentje bij aan het milieu! Maak snel een afspraak via de website van cycleaning.nl.
- Tips voor het huren van een vakantiehuis in Spanje - 6 december 2024
- Campervakantie met de kinderen? Denk hieraan - 13 november 2024
- Top 5 unieke wildlife bestemmingen - 12 november 2024
Paola says:
Hello I would like to know where are you located? I could not find the address
Thank you
Dionne says:
Cycleaning is located here:
Parallelweg 10
5051 HG Goirle