Rondreis Zuidwest-Amerika in 3 weken
Dit is mijn Routeverslag met praktische tips van onze rondreis Zuidwest-Amerika in drie weken: van San Francisco naar Las Vegas en Los Angeles met alle natuurparken daar tussenin. Reis mee langs de nationale parken van Yosemite, Death Valley, Page, de Grand Canyon, Zion, Bryce en Joshua Tree.
Dag 1: Amsterdam – San Francisco
Een rechtstreekse vlucht met de KLM brengt ons van Amsterdam naar San Francisco. Met de BART (de metro van San Francisco) reizen we in een halfuur van de luchthaven naar het centrum.
San Francisco is best een dure stad om te overnachten. We besluiten daarom in een minder toeristisch (en daardoor goedkoper) deel van de stad te slapen. Hotel Inn at the Opera is een aanrader, met name door het fantastische ontbijt (met een pancake station en veel vers fruit).
Dag 2 & 3: San Francisco
De twee dagen in San Francisco zijn erg gevarieerd. We bezoeken gevangeniseiland Alcatraz en huren fietsen voor een tocht over de Golden Gate Bridge. Verder spotten we zeeleeuwen bij Pier 39 en wandelen door het grote Golden Gate Park en de hippe wijk Height-Ashbury. In het steile straatje Lombard Street zien we auto’s toeren uithalen in de haarspeldbochten, terwijl de kabeltram op de achtergrond de steile straten beklimt. Ook verkennen we de street art en winkeltjes in China Town.
Dag 4: San Francisco – Yosemite National Park
In de ochtend halen we de huurauto op, voor onze eerste autorit door de Verenigde Staten. In 3,5 uur rijden we naar het plaatsje El Portal, onze uitvalsbasis voor Yosemite National Park. We slapen 3 nachten in de Cedar Lodge. Niet echt een aanrader, maar de meest betaalbare én beschikbare optie die we in de omgeving van het park konden vinden. Yosemite Valley is van hieruit in een halfuur te bereiken.
Dag 5 & 6: Yosemite National Park
De eerste dag gaan we naar Yosemite Valley, met onder andere Bridalveil Falls, Yosemite Falls en uitzichtpunt Tunnel View. De volgende dag lopen we de fantastische Mist Trail. Deze wandeling brengt ons langs diverse watervallen en uitzichtpunten. Een inspannende tocht, maar echt de moeite waard! Lees hier meer over deze hike in Yosemite.
Aangezien Yosemite het eerste nationale park op onze route is, kopen we hier de ‘America The Beautiful Pass’. Deze kost $ 80,- en geeft een jaar lang toegang tot de nationale parken. Als je van plan bent veel national parks te bezoeken, kan deze pas voordeliger zijn dan losse entrees.
Dag 7: Yosemite – Kings Canyon
Op weg naar het volgende park (Kings Canyon), rijden we eerst nog naar het uitzichtpunt Glacier Point in Yosemite. De weg is inmiddels namelijk voldoende sneeuwvrij gemaakt. Helaas treffen we het uitzichtpunt gehuld in dichte mist. Die dichte mist houdt ook in Kings Canyon aan. Daardoor slaan we de scenic route door het park maar over. Overnachten doen we in de John Muir Lodge, middenin het park.
Dag 8: Kings Canyon – Death Valley
In de ochtend wandelen we kort door de Muir Grove. Hier zien we de General Grant Tree, de op één na hoogste levende boom op aarde. Hierna wacht een lange, saaie autorit van bijna 6 uur naar Death Valley. Pas binnen de parkgrenzen wordt het landschap weer mooi. We slapen 1 nacht bij Stovepipe Wells Village, middenin Death Valley. Vlak naast het motel liggen de Mesquite Sand Dunes, waar we de zonsondergang bekijken.
Dag 9: Death Valley – Las Vegas
Wat is Death Valley een bijzonder park! Via de mooiste punten in het park rijden we naar Las Vegas. We zien de zoutvlaktes bij Badwater, de gekleurde roten van Artist’s Palette en het fantastische Zabriskie Point. Inclusief stops doen we hier zo’n 5 uur over. In mei vallen de temperaturen in de woestijn gelukkig nog mee, hoewel het al best warm is.
In Las Vegas slapen we 3 nachten in hotel Excalibur. Dit is een van de goedkoopste hotels aan de Strip, aan het uiteinde van deze bekende straat. Het wordt de meest luxe kamer van onze rondreis. Houd er rekening mee dat je bij de hotels aan de Strip nog een verplichte ‘resort fee’ betaalt bovenop de kamerprijs.
Dag 10 & 11: Las Vegas
Las Vegas voelt als een ‘vakantie in de vakantie’. We slapen lekker uit, want Vegas leeft toch 24 uur per dag. We wandelen over de Strip en ik vergaap me aan de extravagante hotels en casino’s. New York New York, The Venetian en Caesar’s Palace zijn favoriet. Uiteraard wagen we zelf ook een gokje, bij de slot machines en Blackjack tafel. Ook bezoeken we Fremont Street (het oude deel van Las Vegas) en een schietbaan.
Dag 12: Las Vegas – Valley of Fire State Park – Hurricane
Tijd om de natuur weer in te gaan! We gaan naar het noorden, in de richting van Zion National Park. Onderweg bezoeken we Valley of Fire State Park. Dit park vol vuurrode rotsen ligt op een uurtje van Las Vegas. De route door het park is erg mooi. We maken ook een wandeling van een uur, naar een rotsformatie die de ‘fire wave’ wordt genoemd. Houd er rekening mee dat je bij het binnenkomen van Utah naar een andere tijdzone gaat. Het is hier één uur later dan in Las Vegas.
De komende twee nachten slapen we in Hurricane. Dit is een sfeerloos plaatsje op 45 minuten rijden van de parkingang van Zion. Wij kozen hiervoor omdat we niets betaalbaars konden vinden dichterbij het park, maar een echte aanrader is het niet.
Dag 13: Zion National Park
Zion is een mooi park met grote, groene canyons. Het park wordt zó druk bezocht dat je in het hoogseizoen verplicht de shuttlebus moet nemen. Deze rijdt langs diverse uitzichtpunten. We bekijken er maar een paar, want ons belangrijkste doel is wandelen. We kiezen voor de Angels Landing hike. Deze route leidt naar de Angels Landing rots, duurt zo’n 5 uur en is erg avontuurlijk. Het laatste deel van de route hijsen we ons met kettingen in de rotsen omhoog. Links en rechts zien we diepe afgronden. Het uitzicht bovenop de rots is fantastisch. Zelden heb ik zo’n enorm leuke wandeling gemaakt!
Dag 14: Zion – Bryce Canyon
In 2,5 uur rijden we van Hurricane naar Bryce. Daarbij rijden we over de mooie Zion-Mount Carmel Road, door een stuk van Zion National Park dat we nog niet gezien hadden.
Het mooie Bryce Canyon is qua natuur weer heel anders dan Zion. Je kunt hier een route langs de kloofrand rijden, langs uitzichtpunten met namen als Inspiration Point, Sunset Point en Aqua Canyon. Ook maken we een wandeling in de inner canyon, wat eigenlijk nog mooier is dan de autoroute. We sluiten de dag af met een zonsondergang over de canyon. Slapen doen we in het plaatsje Bryce Canyon, net buiten de parkingang. Lees meer over de highlights van Bryce Canyon.
Dag 15: Bryce Canyon – Page
Vanuit Bryce Canyon is het 2,5 uur rijden naar de volgende stop: Page. Met een gids bezoeken we hier de Lower Antelope Canyon. Deze canyon heeft feloranje rotsen in fantastische vormen, waar het licht op een bijzondere manier doorheen schijnt. Aan het eind van de dag gaan we naar het uitzichtpunt Horseshoe Bend. Hier heeft de rivier een hoefijzervorm in de canyon uitgesleten. Heel mooi om te zien! We slapen in Quality Inn Lake Powell, een prima verblijf. Hier is een ontbijt inbegrepen dat voor USA normen goed te noemen is.
Dag 16: Page – Grand Canyon
Na 2,5 uur rijden staan we aan de rand van de immense Grand Canyon. Eén van de highlights van onze rondreis! We genieten van het uitzicht, zowel met de eigen auto als met de gratis shuttlebus. Slapen doen we in het plaatsje Tusayan, op 10 minuten rijden van de parkingang. Lees voor meer tips mijn reisgids over de Grand Canyon.
Dag 17: Grand Canyon
We hebben een extra dag in de Grand Canyon ingepland, om hier een uitgebreide wandeling te maken. We kiezen voor de South Kaibab Trail, omdat deze de mooiste uitzichten zou moeten hebben. Het uitzicht stelt niet teleur, maar de wandeling is door de warmte en het steile pad best pittig. Wel maken we dankbaar gebruik van de gelegenheid om nog een sunset in de Grand Canyon mee te maken!
Dag 18: Grand Canyon – Lake Havasu
Vandaag beginnen we aan het laatste deel van de route, van de Grand Canyon naar Los Angeles. Omdat deze route te lang is voor één dag, plannen we een overnachting in Lake Havasu. We vrolijken de route van Tusayan naar Lake Havasu op met een stop in Kingman, over de oude Route 66.
We lunchen bij Mr D’z 66 Diner, een heerlijk kitschy diner zoals je ze in films ziet. Het heeft de typisch zwart-wit geblokte tegelvoer en bankjes in fluorescerend roze en blauw. Onder het toeziend oog van portretten van Elvis en Marilyn Monroe smaakt de milkshake extra lekker. Heb je net als ik altijd al zo’n diner uit de films willen zien? Dan is dit een aanrader.
Lake Havasu valt ons helaas tegen. Het is er bloedheet en de airco op onze kamer maakt nauwelijks verschil. Gelukkig slapen we hier maar één nacht.
Dag 19: Lake Havasu – Joshua Tree – Los Angeles
Vanuit Lake Havasu is het 5 uur rijden naar Los Angeles. Onderweg stoppen we in Joshua Tree National Park. Dit woestijnpark ligt bezaaid met rotsen en natuurlijk de opvallende Joshua Trees. We rijden rond door het park en wandelen bij de rotsformatie ‘the arch’.
In Los Angeles slapen we 2 nachten in het deel bij China Town. Het Best Western Plus Dragon Gate Inn hotel is prima en betaalbaar, maar de locatie is niet bijzonder.
Dag 20: Los Angeles
Ons ‘rondje Los Angeles’ begint met de walk of fame. Behalve de bekende sterren en toeristenwinkels is hier weinig te zien. Wel koop ik hier het souvenir waar ik al de hele vakantie mijn zinnen op had gezet: zo’n mooi versierde Amerikaanse nummerplaat.
Hierna rijden we naar Griffith Observatory, voor uitzicht over de stad en op het Hollywood sign. Onderweg rijden we langs veel grote, statige huizen. Het leukste deel van de dag is de wandeling van de Santa Monica Pier naar Venice Beach. We kijken uit op een langgerekt zandstrand, bezaaid met huisjes van strandwachten. Het is leuk om te zien dat er bij ‘muscle beach’ daadwerkelijk volop wordt gesport in de buitenlucht. Het verkeer in Los Angeles is wel een minpunt. Er staat eigenlijk altijd file en het parkeren is enorm duur. Toch is een auto hier onmisbaar, door de grote afstanden.
Dag 21: Los Angeles – Amsterdam
Terug naar Nederland, na een van de mooiste rondreizen die ik tot nu toe heb gemaakt!
Heb je zelf reisplannen naar Zuidwest-Amerika? Of ben je er al eens geweest en heb je nog tips voor andere lezers? Laat het ons weten!
- Reizen na Corona: top 10 bestemmingen van de redactie - 10 januari 2021
- De Matterhorn in Zwitserland, 3x anders - 19 oktober 2020
- Staycation op de Brabantse Heide: tips voor een sportief weekendje weg - 28 juni 2020
Andre Moniharapon zegt:
Hi Sascha,
wij zijn een vergelijkbare trip aan het plannen en vroegen ons af hoe je van Stovepipe Wells naar Las Vegas gereden bent. Ik heb het Google Maps kaartje even bekeken, maar volgens die route kun je nooit langs Zabriskie Point, Artist’s Palette en Badwater gereden zijn. Alvast bedankt voor je hulp.
Met vriendelijke groet,
Andre Moniharapon
Sascha zegt:
Hoi Andre,
Leuk dat jullie een vergelijkbare route gaan doen! Enne, dat heb je inderdaad goed gezien! Het kaartje laat de belangrijkste plaatsen zien waar ik tijdens mijn rondreis door West-Amerika ben geweest, en verbindt de kortste route tussen die punten. Je kunt helaas maar een beperkt aantal punten invoeren op zo’n kaart, vandaar dat hij niet alles laat zien. Van Stovepipe Wells naar Las Vegas is de route die ik heb gedaan inderdaad niet de kortste, maar zeker wel de mooiste. Mijn ervaring is dat Google Maps de route tussen deze punten prima en accuraat laat zien. Dus als je Stovepipe wells verbindt met Badwater, Artist’s Palette, Zabriskie Point en Las Vegas (in die volgorde) dan krijg je de route die ik heb gereden. Hier kun je nog meer lezen over wat ik in Death Valley heb gezien: https://www.reishonger.nl/reistips/highlights-death-valley-in-een-dag/
Mocht je nog meer willen weten, laat dan gerust nog een reactie achter. Over deze mooie route raak ik nog steeds niet uitgepraat haha :-p Fijne reis gewenst alvast!
Groetjes Sascha
Rondreizen Noord-Amerika zegt:
Mooi verhaal en foto’s! Wel nog 11 keertje terug gaan voor de Highway 1 kust weg 😉